Międzynarodowy Transport Zwłok

logo-The-End-Miedzynarodowy_Transport_Zwłok-transport-urny-z-prochami

Gdy umiera ktoś bliski

PORADNIK

Gdy nadejdzie smutny moment pożegnania zmarłej osoby za granicą, staramy się towarzyszyć Państwu w troskliwy i profesjonalny sposób. Nasza procedura obejmuje trzy kluczowe etapy, aby zagwarantować płynny i szanujący proces transportu.

1. Kontakt Klienta

2. Umowa i Dokumentacja

3. Transport zmarłego

Przed rozpoczęciem procedury transportu zwłok/prochów z zagranicy, potrzebujemy od państwa wypełnionej ankiety z danymi,  a także upoważnień w języku polskim i angielskim (wysyłamy do klienta, który będzie miał życzenie skorzystać z naszych usług), po czym przygotowujemy umowę dla klienta  i rozpoczynamy cały proces związany z repatriacją zmarłej osoby.

 

Czas trwania transportu zależny jest od wielu zmiennych, – rodzaju zgonu np. naturalny, nagły czy o charakterze kryminalnym (morderstwo, zabójstwo), gdzie zaangażowany jest prokurator/coroner, wtedy czas oczekiwania na przewóz ciała do Polski może się wydłużyć, natomiast średni czas całego procesu to 3 – 10 dni roboczych od uzyskania niezbędnych formalności związanych z transportem (w zależności od kraju z którego odbywa się transport zwłok z zagranicy).